Metoda Ilana Lev

Z radością i dumą ogłaszam , że ukończyłam kurs i uzyskałam tytuł certyfikowanego terapeuty Ilan Lev Method, a także nauczyciela lekcji ruchu metodą Ilana Lev. Dwa lata nauki w niezwykłej,  międzynarodowej grupie pod okiem samego lana Leva i jego asystentów.

Czuję, że to moja nowa ścieżka.

Zapraszam Was do wspólnej podróży – RUCH JEST ŻYCIEM.

Jak wyglądają sesje Metody Ilana Leva

Sesje odbywają się w pełnym ubraniu, uczestnik sesji leży lub siedzi na odpowiednim łóżku terapeutycznym, a terapeuta lekko porusza go w różnych kierunkach. Proces ten wymaga dużych umiejętności „wsłuchania się w ciało klienta” przez terapeutę, który poszukuje naturalnego pulsu ciała osoby. Ten puls nie prowadzi do żadnego konfliktu podczas sesji i daje odbiorcy nowe informacje dotyczące jego ciała i funkcji.

Praca Ilana to niezwykły dar… Jego metoda wspiera naturalny proces regeneracji organizmu. Zaprasza ruch do zablokowanych obszarów ciała, wnosi pozytywną energię, radość, może ułatwić wychodzenie ze „świeżych” kontuzji i leczenie tych „starych”. Metoda Ilana Leva jest bardzo skuteczna w terapii ograniczeń ruchowych i kontuzji. Uśmierza powracający ból w różnych częściach ciała, a nawet łagodzi poważne kontuzje spowodowane przez wypadki lub niezdrowe nawyki ruchowe.

Praca Metodą Ilana Leva pozwala pacjentowi rozwinąć potencjał i uwolnić się od blokad funkcjonalnych. Umożliwia pozbycie się dysfunkcji układu ruchu, ograniczeń narzucanych przez umysł i przezwyciężenie trudności związanych z niepełnosprawnością fizyczną. Zabiegi są skuteczne m.in. w leczeniu zaburzeń układu krążenia i szkieletu oraz w terapii bólu.

Podczas zabiegu terapeuta łagodnie porusza ciałem pacjenta, nawiązując z nim bogaty i głęboki dialog. W ten sposób terapeuta zaprasza na nowo ruch do tych obszarów ciała, które zostały „odcięte” wskutek kontuzji, bólu lub trudnych doświadczeń emocjonalnych. W rezultacie pacjent odzyskuje zdolność zintegrowanej komunikacji całego ciała. Zabieg Metodą Ilana Leva to intensywne spotkanie, które oferuje nieskończoną liczbę możliwości zdobycia nowej wiedzy.

Metoda opiera się na założeniu, że ośrodkowy układ nerwowy sprawuje nie tylko funkcje kontrolne, lecz również przekazuje nowe informacje z ciała do umysłu – prosto do podświadomości w sensorycznym obszarze mózgu.